При хвороби Альцгеймера в мозку формуються бета-амілоїдні бляшки і клубки тау-білка, які призводять до відмирання клітин, йдеться в результатах дослідження.
Читайте також: Глибокий сон може вберегти від хвороби Альцгеймера
У хворих на цю недугу погіршується пам'ять, спостерігаються труднощі в спілкуванні, дезорієнтація, зміни в поведінці і втрата самостійності. Причини розвитку захворювання до цих пір вивчаються.
Вчені використовували техніку "менделеївської рандомізації" для визначення факторів ризику. Вони вивчили ДНК 17 тисяч пацієнтів і порівняли гени, які асоціюються з супутніми чинниками.
Освіта врятує від хвороби Альцгеймера
Фахівці виявили сильний зв'язок між рівнем освіти і захворюванням. Автори дослідження стверджують, що якісна і тривала освіта асоціюється зі зниженим ризиком розвитку хвороби.
Одним з можливих пояснень цього може бути "когнітивний резерв" – здатність активувати альтернативні нейронні мережі. Навчання покращує зв'язку між нейронами і збільшує цей резерв.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.