Фахівці з Рочестерського університету вважають, що причиною розвитку хвороби Альцгеймера можуть бути порушення в роботі глімфатичної системи, пише Science Advances.
Читайте також: Канадські вчені створили ліки від втрати пам'яті
Вчені провели експеримент над мишами, яких анестезували різними способами. Вони відстежували електричну активність мозку, серцево-судинну активність та потім спинномозковох рідини.
Дослідження підтверджує, що діяльність глімфатичної системи є найбільш ефективною для здоров'я мозку в умовах глибокого сну. Вона виводить небезпечні речовини, зокрема бета-амілоїду та тау-білка.
Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення в нервових клітинах різного "білкового сміття" (тау-білки та білки бета-амілоїду), яке поступово вбиває нейрони в різних частинах мозку. Їх смерть веде до втрати пам'яті і старечого недоумства.
А от порушення фази глибокого сну, при яких людина спить неспокійно, тобто легкий сон пов’язують з розвитком нейродегенерації мозку та хворобою Альцгеймера. При таких порушеннях глімфатична система не може можливості повноцінно очистити мозок, тому немає достатнього захисту від хвороби Альцгеймера.
Це збігається з клінічними спостереженнями, які підтверджують зв'язок між нестачею сну і підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера.
Як покращити сон – читайте тут.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.