Американські психологи Крістін і Тімоті Джей вирішили експериментально перевірити стереотип про те, що любителі лайливої лексики дурніші людей, які висловлювуються виключно цензурно (нібито лихословам не вистачає словникового запасу, щоб висловити думку, в той час як пристойний інтелігент завжди знайде точний епітет).

Читайте також: Тест IQ за 30 секунд: достатньо відповісти на 2 запитання

Вчені просили учасників експерименту за 60 секунд перерахувати якомога більше матюків, а потім за той же час пригадати якомога більше найменувань тварин.


Ненормативна лексика не вказує на низький рівень інтелекту

Аналіз результатів показав, що швидкість реакції вище і словниковий запас багатший у людей, які краще володіють табуйованою лексикою: ті, хто з легкістю сипав образами, також знали і більше звірів. А оскільки вербальні навички вважаються одним з основних ознак розвиненого інтелекту, міф про матюклтвого дурня був розвінчаний.

Дослідження також показало, що лихослови-інтелектуали відкритіші і частіше виявляються невротиками, в той час як люди з бідним словниковим запасом сумлінніші поступливіші.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.