Одноразове переїдання не шкодить

Переїдання може проявлятись лише відчуттям переповненого шлунка, а можуть бути інші неприємні симптоми. Тоді вже говорять про розлад шлунку.

Читайте також: Ефективні способи, які допоможуть тримати імунітет в тонусі

При ньому виникають такі симптоми:

  • підвищене газоутворення;
  • нудота;
  • печія.

Одноразове переїдання не є небезпечним і не впливає на загальний стан здоров'я. І шлунок від цього не розтягнеться. Якщо ви переїдаєте два рази на рік, то соромитися і боятись нічого. Тим більше що почуття провини може призвести до самозаперечення і змусити переїдати знову.

Що робити, якщо переїли

Якщо ви з'їли забагато і тепер хочеться тільки лежати, стогнати та злитись на себе, не робіть цього, а скористайтесь нашою покроковою інструкцією:

  1. Встаньте за столу. Так, це може бути найскладнішою частиною, але все ж таки постарайтесь це зробити.
  2. Допоможіть прибрати зі столу – навіть невеликий рух полегшить стан та допоможе спалити калорії.
  3. Випийте води. Вода допоможе вивести зайву сіль з організму та вбереже від закрепу. І взагалі, пити корисно, але не газовані напої: вони можуть посилити симптоми.
  4. Прогуляйтеся. Фізичні навантаження посилюють приплив крові до шлунка та прискорюють травлення. Ще прогулянка святковим містом відволікає від тяжкості в животі. Але не перестарайтеся – активні вправи відразу після їжі можуть посилити неприємні відчуття.
  5. Не лягайте. Переїдання може призвести до сонливості, але варто поборотися з цим бажанням дві – три години. За цей час салати встигнуть перейти зі шлунка до тонкого кишечника. Якщо лягти раніше, це може викликати кислотний рефлюкс – коли їжа зі шлунка потрапляє назад у стравохід, викликає печію та кислий смак у роті.
  6. Через три – чотири години можна зайнятись фізичною активністю, щоб витратити зайві калорії.
  7. Не варто голодувати наступного дня, сподіваючись вирівняти кількість калорій. У більшості випадків пропуск прийому їжі призводить тільки до того, що ми частіше перекушуємо. Для контролю ваги розумнішим буде скоротити калорійність: не доїдати вчорашнє олів'є, а надати перевагу овочам та фруктам.