Дослідження, яке опублікували в авторитетному журналі Nature, провели вчені Оксфордського Університету (University of Oxford) і Лондонської школи гігієни і тропічної медицини (London School of Hygiene & Tropical Medicine).

Також на тему: Майже 80% хворих на COVID-19 не мають симптомів

Науковці проаналізували дані з медичних карт за останні три місяці приблизно 40% населення Англії – це 17 278 392 особи. З них 10 926 померли від ускладнень, викликаних COVID-19.

Що впливає на ризик смерті від коронавірусу

  • Вік. Вчені з'ясували, що пацієнти старше 80 років помирають від коронавірусу у 20 разів частіше, ніж люди за 50, і в сотні разів частіше пацієнтів молодше 40 років.
  • Стать. Дослідження підтвердило в черговий раз, що чоловіки більше схильні до важкого перебігу і смертності від COVID-19, ніж жінки.
  • Хронічні захворювання, такі як ожиріння, діабет, тяжкі форми астми й порушення імунітету також підвищують ризик важкого перебігу і смертності.
  • Бідність. Очевидно і вплив соціально-економічних чинників – люди з низьким рівнем доходів і незадовільними умовами життя схильні до підвищеного ризику зараження.
  • Раса. В цілому, ці висновки відбивають загальносвітову картину пандемії, однак в рамках цього дослідження вченим вдалося підтвердити гіпотезу про те, що темношкірі та азійці схильні до більшого ризику смертності від COVID-19, ніж білі пацієнти. Ця тенденція збереглася і після того, як вчені внесли в аналіз статистичні корективи для обліку таких чинників, як вік, стать і стан здоров'я.