Квартира з ванною кімнатою, у якій виявили збудник коронавірусу, розміщена на поверх вище помешкання, в якому проживали хворі на COVID-19, повідомляє Bloomerg.
До теми Ризик фекально-оральної передачі COVID-19 існує: як правильно користуватися туалетом
Сліди SARS-CoV-2 помітили на раковині, крані та на душовій ручці.
Вчені захотіли провести додатковий симуляційний експеримент, аби встановити, чи може коронавірус поширюватись по трубах через крихітні аерозольні частинки, які викидаються в повітря від сили змиву води в туалеті.
Під час дослідження вірусні частинки виявили у ванних кімнатах квартир, розташованих на 10 і 12 поверсі будинку.
На кожному з цих поверхів було підтверджено два випадки зараження. Вчені непокояться, що інфекційні частинки вірусу потрапили в помешкання цих людей через каналізацію.
Чи можлива передача коронавірусу каналізаційними трубами в теорії
Раніше з'являлися повідомлення про те, що живий збудник коронавірусу виявляли у фекальних зразках пацієнтів.
Натомість згідно з дослідженням фізиків, під час змиву вода в унітазі утворює невеликі повітряні вихори. Внаслідок цих вихорів в повітря підіймаються багато крихітних крапель. Вони на стільки легкі, що залишаються на висоті близько 100 сантиметрів понад одну хвилину.
Деякі частинки змиваються в трубопровід або осідають усередині чаші, але приблизно 60% вірусів розносяться за межі унітазу. Після цього вони можуть осісти на найближчих поверхнях або ж проникнути в організм іншої людини.
Окрім того, є дослідження 2004 року, під час поширення SARS-CoV-1 у 2003 році в одному з житлових будинків Гонконгу несправні каналізаційні канали призвели до аерозолізації калу, який містив інфекційний збудник SARS-CoV-1. Внаслідок цього заразилися 329 мешканців будинку, 42 з яких померли.