Про це розповіла секс-педагог Юлія Ярмоленко, передає "Сегодня".

Особливо багато міфів існує навколо презервативів: два презервативи створюють подвійний захист; при першому сексі не потрібен презерватив, тому що не можна завагітніти або заразитися; у презервативі чоловік нічого не відчуває.

Читайте також: Методи контрацепції для жінок та чоловіків: ефективність та побічні ефекти

Все, що я можу сказати на ці твердження – це все неправда, це дуже поширені міфи, які сприяють епідемії ВІЛ і гепатитів В, С,
– зазначила медик.

За її словами, також не можна використовувати один презерватив для одного статевого акту, при якому є різні види сексу. Окрім того, презервативами потрібно користуватись і під час орального сексу. І в жодному разі не можна купувати контрацептиви деінде – на заправці, у бабусь на лотках тощо. Такі речі повинні купуватись в аптеках.

За словами Ярмоленко, гормональні протизаплідні препарати повинні підбиратися лікарем, і тільки для повністю здорових жінок.

Для підлітків і молоді оральні контрацептиви не підходять зовсім, адже не захищають від захворювань. Вона наголосила, що без презерватива ні в якому разі не можна займатись оральним, вагінальним чи анальним сексом.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.