Про них розповіла гінеколог Тетяна Осауленко на платформі ресурсу доказової медицини Бережи себе.

Дивіться також Відсутність матки: що треба знати про патологію і як часто вона зустрічається

Секс під час вагітності не заборонений

Всупереч багатьом рекомендаціям, які ви можете почути від експертів в Інтернеті, секс під час нормальної вагітності не заборонений,
– зазначила Тетяна Осауленко.

За словами лікарки, є дослідження, які свідчать, що частота і тривалість статевих актів у вагітних не мають істотного впливу на будь-який акушерський або неонатальний результат, якщо порівнювати з майбутніми матерями, які не мали сексу в цей період.

Чи шкодить секс малюкові

Під час вагітності організм жінки фактично перебудовується. Це необхідність, яка забезпечує ріст і розвиток немовляти максимально комфортним і безпечним.

Гінекологиня зазначила, що в утробі матері дитина захищена амніотичною рідиною, що оточує її, і, власне, потужними м'язами матки.

Чи потрібні презервативи

Гінекологічна спільнота вважає, що використовувати презервативи під час сексу обов'язково навіть у період вагітності. Пояснюють це тим, що бар'єрна контрацепція захищає не тільки від незапланованої вагітності, а й від інфекцій (ІПСШ), які передаються статевим шляхом.

Тетяна Осауленко визнає, що це питання зазвичай викликає жваву дискусію як серед жінок, так і чоловіків. Втім, наголошує: навіть якщо упродовж тривалого періоду ви впевнені, що ні у вас, ні у партнера не було інших статевих контактів, краще таки перестрахуватися і забезпечити повну безпеку для здоров'я немовляти.

Чи нормально хотіти і навпаки не хотіти сексу під час вагітності

У деякі періоди вагітності сексуальний потяг може майже зникати, а в інші, навпаки, – посилюватись. Важливо розуміти і пам'ятати, що в обох випадках це нормально. І якщо партнери обоє відчувають сексуальний потяг, відмовлятись не потрібно. Якщо ж у жінки, наприклад, немає бажання вагінального сексу, варто обговорити це з партнером, адже ви можете розглянути інші способи кохатися, які будуть комфортні для вас обох.


Що треба знати про секс під час вагітності/ Інфографіка ресурсу "Бережи себе"

Коли слід уникати сексу

Водночас гінекологині пояснила, що все ж є ситуації, коли ваш лікар може рекомендувати таки утриматись від статевого акту під час вагітності. Серед причин можуть бути:

  • болі в нижній частині живота;
  • підтікання навколоплідних вод;
  • кров'янисті вагінальні виділення;
  • вкорочення шийки матки;
  • передлежання плаценти;
  • викидні та/або передчасні пологи в анамнезі.