Професійні кардіологічні спільноти рекомендують уникати напоїв із кофеїном, щоб знизити ризик розвитку порушень серцевого ритму. Докази, які підкріплюють цю пораду, ґрунтуються переважно на невеликому дослідженні 1980 років.

Також на тему Фізична активність може спровокувати інсульт: хто в групі ризику

Новіші дослідження зазвичай показували, що у людей, які п'ють каву, ймовірність тахіаритмії (порушення ритму з частим серцебиттям) не підвищена.

Нове дослідження кави

Вчені з Каліфорнійського університету Сан-Франциско провели велике дослідження, щоб уточнити можливий зв'язок кави з ризиком аритмій. Вони вказують, що кава має безліч корисних ефектів (наприклад, протизапальний, зниження ризику розвитку раку, діабету). Щобільше, вони особливо виражені при вживанні кави з кофеїном. Утримуючись від його вживання, люди отримуватимуть менше корисних речовин.

Для дослідження вчені проаналізували дані понад 386 тисяч осіб, інформацію про які зібрав британський Біобанк. Під час спостереження протягом 4 – 5 років аритмії розвинулися приблизно у 17 тисяч із них. Усі учасники детально розповіли, як часто вони вживають каву.

Кава не впливає на серцевий ритм

Вчені не виявили зв'язку між режимом вживання кави та ризиком аритмій в учасників. На додаток, дослідження показало, що щоденне вживання кави пов'язане зі зниженням ризику аритмій на 3%.

Ми не виявили доказів на користь популярної рекомендації уникати кави та кофеїну. Для деяких людей кофеїн може бути тригером аритмії, але докази говорять про те, що ці випадки рідкісні,
– розповів доктор Грегорі Маркус, співавтор дослідження.

У дослідженні автори також враховували генетичні чинники, які можуть впливати на те, як переносять кофеїн різні люди.