Про це повідомила інфекціоніст, медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Катерина Булавінова в ефірі програм "Право на владу".

Читайте також: Що робити, якщо підозрюєте у себе коронавірус: інструкція

За словами представниці ЮНІСЕФ, тестування безумовно важливе, але для контролю ситуації в країні, а ось людям, як потенційним пацієнтам треба забути про тести.

Катерина Булавінова
“Точно не варто бігти в лікарню, щоб зробити ПЛР-тест, бо, по-перше, таким чином люди перевантажують систему, а по-друге – вони ризикують заразитися коронавірусом, якого у них ще немає.”

Важливо! Якщо у вас кашель, нежить і температура – не треба нікуди бігти та шукати способу протестуватися. Вам треба залишатися вдома, щоб не заразити інших людей.

Медичний експерт Катерина Булавінова зауважила, що для людей куди важливіше не підтвердження діагнозу, а лікування.Відтак, порадила, на що звертати увагу вирішуючи чи звертатися за допомогою до фахівців.

Катерина Булавінова
“Пацієнту, а особливо групам ризику треба думати про те, який у нього рівень кисню в крові та чи є у нього запалення легенів. Для того, щоб це перевірити достатньо простих речей – пульсоксиметр, який покаже чи не впав рівень кисню в крові.”

Якщо у вас немає такого пристрою, можна скористатися додатком, який є практично у всіх смартфонах. Це також може допомогти в ситуації, якщо захворів хтось із ваших близьких.

Як підсумок, Катерина ще раз наголосила, що тестування ніяк не вплине на клінічне рішення в лікаря, як вас лікувати у випадку запалення легенів. Тести – це для контролю ситуації в країні.


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.