Щоб запобігти захворюванню, необхідно зрозуміти, які фактори важливі на ранніх його стадіях, і розробити спеціальні методи. Попри те, що запобігання раку раніше вважалося неможливим, два нещодавні дослідження роблять це реальнішим.

Також на тему Діти та підлітки почали в 6 разів частіше хворіти на рак кишківника: у чому причина

Нове дослідження раку

Вчені вивчили зразки крові 44645 осіб, надані британським біобанком. З цієї вибірки у 4921 людини пізніше був діагностований рак. За допомогою одного зразка крові від кожного учасника дослідження вченим вдалося виявити 371 білок, пов'язаний із ризиком розвитку хоча б одного із 19 видів раку.

У другому дослідженні було проаналізовано генетичні дані 337 822 осіб з онкологічними захворюваннями. В результаті було виявлено 40 білків, що впливають на ризик розвитку дев'яти різних видів раку.

Вчені зазначили, що не на будь-який із цих 40 білків можуть бути націлені профілактичні препарати. Зміна деяких із них здатна як зменшити, так і збільшити ризик раку. Крім того, в багатьох випадках можливі непередбачені побічні ефекти, які необхідно вивчити детальніше.

Важливість роботи

У майбутньому дослідники планують оцінити, яку роль відіграють ці білки у розвитку раку, розробити тести для їхнього виявлення та дослідити можливі ліки для зниження ризику розвитку раку.

За словами вчених, ці дослідження надають багато нової інформації про причини та біологію різних видів раку, включаючи розуміння того, що відбувається роками до того, як рак діагностують. Тому мають велике значення для ранньої діагностики та можливого запобігання раку.