44-річний волинянин Сергій Шаріков протягом минулого року відчував задишку та сильний біль в області серця. Лікарі, до яких він звернувся, діагностували у нього стенокардію та порушення кровопостачання міокарда і запропонували лікування препаратами.
Також на тему Що таке перикардит, чому виникає та як його лікують
Спочатку це принесло поліпшення стану, але згодом стан погіршився і за словами пацієнта, у нього був настільки пекучий біль і задишка, що він не міг піднятися на третій поверх
Перша операція на серці за допомогою робота
Після цього Сергія звернувся до спеціалістів у лікарню святого Пантелеймона. Після коронарографії йому встановили діагноз – ішемічна хвороба серця.
На момент звернення одна із головних артерій у серці Сергія була звужена аж на 80%. Відповідно кровопостачання цією судиною було вже майже відсутнє. Такий стан лікарі називають передінфарктним. Пацієнт потребував термінової операції на серці,
– повідомили лікарі.
Команда кардіохірургів, яку очолив керівник Центру серця та судин Роман Домашич, вирішили здійснити операцію за допомогою робота Da Vinci. Цей підхід має ряд переваг: він мінімізує травму, забезпечує високу точність і прискорює процес відновлення. Підготуватися до такого втручання львівських хірургів тривала майже рік, проходячи стажування у провідних медичних центрах США та Європи.
Операція пройшла успішно
Сергій став першим пацієнтом в Україні, якому вдалися провести операцію на серці за допомогою роботизованого асистента. Через чотири невеликі проколи хірурги змогли дістатися до серцевого м'яза чоловіка, відокремити артерію від волокон міокарда і відновити нормальне кровопостачання.
"Це був довгий шлях до проведення такого втручання, але ми впорались. І нині ми вже готуємося до наступного роботичного втручання на серці. Ми зараз на шляху до розвитку роботичної кардіохірургії в Україні", – розповів Роман Домашич.
Процедура тривала понад три години та пройшла успішно. Через чотири дні після операції Сергія виписали з лікарні без будь-яких скарг.