Що відомо про вакцину

Чотирьохвалентна вакцина NanoFlu / NVX-CoV2373 є комбінацію двох вакцин Novavax, від грипу і від COVID-19. Остання створена на основі інактивованого (убитого) вірусу, S-білок SARS-CoV-2 представлений у вигляді рекомбінантних наночастинок. За результатами другої та третьої фази клінічних випробувань її ефективність склала 89,3%.

Також на тему: Які вакцини краще проти мутованих версій коронавірусу: дослідження

Як відбувалося дослідження

В ході доклінічних досліджень нової вакцини у тхорів і хом'яків вироблялися високі рівні антитіл проти обох захворювань, які збільшувалися через два тижні після введення першого компонента препарату. У контрольній групі тварини отримували вакцини NanoFlu або NVX-CoV2373 окремо. За результатами випробувань виявилося, що імунна відповідь була однаковою у всіх групах.

В ході дослідження щеплених комбінованою вакциною хом'яків заразили SARS-CoV-2. Після усипляння вчені проаналізували зразки легенів тварин і не виявили там слідів коронавірусу.

У компанії повідомили, що клінічні випробування вакцини на людях плануються в кінці 2021 року.

Не дивлячись на низькі показники захворюваності на грип під час пандемії COVID-19, він залишається значним ризиком для громадської охорони здоров'я, і ​​потреба в універсальних і більш ефективних вакцинах важлива як ніколи. Ця комбінована вакцина в майбутньому може стати важливим інструментом в довгостроковій боротьбі з обома респіраторними інфекціями,
– заявили в Novavax.