Про це написала нардеп від партії "Голос", ексзаступниця міністра охорони здоров'я Ольга Стефанішина на своїй сторінці у фейсбуці.

Читайте також Коли запустять електронний лікарняний в Україні: нова дата

Стефанішина додала, що приватні лікарі та медцентри, які сьогодні надають безоплатні послуги пацієнтам у рамках медреформи, припинять це робити.

"Зараз це 611 медзакладів, більшість з яких надають первинну допомогу. А все тому, що Міністерство фінансів України планує зобов'язати всі заклади, які працюють з державою, перевести свої рахунки з банків у державне казначейство. Уже є проєкт постанови", – заявила нардеп.

Заявою Стефанішина відреагувала на інформацію про те, що Мінфін розіслав на погодження іншими органами постанову, яка переводить розрахунки НСЗУ з аптеками, лікарнями, приватними лікарями у держказначейство.

"Тобто – у совок, ручне управління коштами й пекельну систему оплат, якої абсолютно точно не витримають аптеки та приватні заклади і ФОПи. Більше того, гроші можуть забрати з казначейського рахунка в будь-який момент - і лікарні чи аптеки їх не отримають. Як-от зараз ковідні використовуються на дороги,
– написала вона.

За словами Стефанішиної, Мінфін хоче "перекласти кошти з однієї кишеню в іншу."

"Це одноразова акція, яка на якийсь час допоможе уряду "зробити вигляд", що кошти в бюджеті є, ціною незалежності та ефективності медичних закладів. Ціною здоров'я мільйонів українців. Яких ще реформ вам не вистачає?" – додала ексзаступниця міністра охорони здоров'я.

Що таке "Доступні ліки"?

Це програма, яка працює з квітня 2017 року. Її мета – забезпечити громадян України необхідними ліками. За рецептом лікаря вони можуть отримати безкоштовно або з доплатою медичні препарати для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми.

З початку функціонування програми пацієнти з вищеперерахованими хворобами отримали ліки за понад 32 мільйонами рецептів на суму понад 1,6 мільярда гривень.