Користь фізичних навантажень

Фізична активність має широкий спектр корисних ефектів. Вона сприяє зниженню ризику цукрового діабету і серцево-судинних захворювань, покращує стан психіки, пов'язана зі здоровим старінням. У фізично активних людей рідше, ніж у пасивних, розвиваються порушення серцевого ритму, наприклад, фібриляція передсердь (миготлива аритмія).

Також на тему: Виявили симптоми інсульту, які виникають за 10 років до хвороби

Попри всю користь фізичної активності, вона не захищає спортсменів від аритмії. Серед них миготлива аритмія також є найпоширенішою. Причини цього феномена вчені знають не повністю.

Вони пов'язують ризик аритмії з наслідками важких тренувань: розширенням передсердь, гормональним впливом, хронічним запаленням і деякими іншими факторами. Аритмія пов'язана зі збільшенням ризику смерті в 1,5 раза, в першу чергу, смерті від інсульту.

Нове дослідження

У новому метааналізу британські вчені уточнили ризик миготливої ​​аритмії у спортсменів, включаючи ймовірність її появі при заняттях різними видами спорту. Вони проаналізували 13 досліджень, опублікованих в період з 1990 по 2020 рік. Їхніми учасниками були 6816 спортсменів – бігуни, плавці, лижники, футболісти, регбісти, веслярі та люди, які займаються спортивним орієнтуванням. Їхні показники порівняли з даними про 63662 учасників з контрольної групи, що не були спортсменами.

Як професійний спорт впливає на здоров'я серця

  • Виявилося, що ризик миготливої ​​аритмії у спортсменів у 2,46 раза вищий, ніж у людей, спорт для яких не є професією.
  • При цьому вчені виявили, що в атлетів з супутніми чинниками ризику серцево-судинних захворювань (цукровий діабет, гіпертонія) цей ризик був не набагато вищим, ніж у людей з контрольної групи з тими ж факторами ризику.
  • Однак у здорових спортсменів він був в 3,7 раза вищим, ніж у здорових учасників з контрольної групи.
  • У молодих спортсменів (молодші 55 років) ймовірність розвитку миготливої ​​аритмії була в 3,6 раза вище, ніж в групі старших спортсменів. Вони страждали від цього порушення ритму на 76% частіше, ніж не спортсмени.
  • У групи, що одержувала змішаний вид навантаження (футболістів, регбістів) ризик аритмії був вищим, ніж у тих, чий вид спорту був пов'язаний з витривалістю (бігунів, плавців і інших).