Вчені попросили 44 добровольців з апное і 44 здорових людини згадати своє дитинство, підлітковий період і недавнє минуле. Серед першої групи добре відтворити спогади змогли лише 18,9%, а серед другої – 53,3%, йдеться в результатах дослідження.

Читайте також: Назвали смертельну небезпеку хропіння для жінок

Ускладнене хропіння та апное, характеризується переривчастим диханням під час сну. Людина може не дихати кілька секунд, а таких епізодів за всю ніч буває кілька сотень. Це викликає серйозне кисневе голодування і сильно шкодить здоров'ю.

Апное – що це?
Тимчасове припинення дихальних рухів, зумовлене гальмуванням дихального центра, розташованого в довгастому мозку, найчастіше – внаслідок посиленої вентиляції легень (після посиленого довільного або штучного дихання).

Висновки вчених підтвердило сканування мозку.

Хропіння
Хропіння шкодить мозку

"Пацієнти з апное втрачають багато сірої речовини в тих областях, які асоційовані з пам'яттю про самого себе", – розповіла дослідниця Мелінда Джексон.

Крім поганої пам'яті, ускладненене хропіння підвищує ризик розвитку депресії, хвороби Альцгеймера і погіршує психічне здоров'я в цілому.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.