Лікарка-ендокринолог Діна Крилова назвала випадки, коли вітамін D може нашкодити вашому організму. пропонуємо вам з ними ознайомитись і відразу ж скасувати прийом цієї добавки, якщо серед них знайшли "свій" випадок.

Дивіться також В яких продуктах міститься найбільше йоду та для чого він потрібен

Ми не завжди звертаємо увагу на те, чи є в нас протипоказання до вживання вітаміну D, хоча це є вкрай важливо. Більшість людей вживає його навіть без попередньої здачі аналізів та без попередньої консультації з лікарем-ендокринологом (бо саме він є найбільш компетентним в питанні призначення вітаміну),
– зазначила лікарка Діана Крилова.

4 випадки, коли прийом вітаміну D може нашкодити

  1. Стан гіперкальціємії, – це коли рівень кальцію в крові занадто високий. Вітамін D – це головний вітамін, який засвоює кальцій. Відповідно при вживанні його, рівень кальцію буде ще більше зростати. А це буде проявлятися негативними ефектами.
  2. Якщо у вас є гранулематозні захворювання: саркоїдоз , туберкульоз, певні новоутворення).
  3. Ниркова недостатність – теж є протипоказом для вживання вітаміну D.
  4. Надмірна інсоляція у спекотній країні.

Тут лікарка пояснила детальніше: річ у тім, що якщо ви тривалий час проживаєте у країні, де є надмірна інсоляція, як от Іспанія, Єгипет, додаткове вживання вітаміну D не обов'язкове, тому що так ви можете отримати навпаки передозування вітаміну D, а це в свою чергу лише негативно впливатиме на ваш стан.