До цього часу було ідеального способу виміряти здатність ходити, оскільки вона охоплює більше, ніж просто швидкість. Мова також йде про те, як людина справляється з навколишнім середовищем (наприклад, з нерівним тротуаром) і наскільки вона уважна до обставин (наприклад, до трафіку, інших пішоходів і переходах через дорогу).

Читайте також: Від чого залежить ризик виникнення хронічних захворювань

Нове дослідження поставило перед собою мету з'ясувати, як здатність людей ходити змінюється з часом і які фактори в цьому найбільше корелюють.

Вони використовували інформацію про людей з роботи про динаміку здоров'я, старіння і складу тіла. Вона аналізувала дані 3075 чоловіків і жінок, які проживають в Піттсбурзі і Мемфісі. Дослідження стосувалося людей у ​​віці від 70 до 79 років (у 2002-2011 роки), які могли без труднощів пройти понад 400 метрів і підніматися на 10 сходинок по сходах.

Вчені вивчали дані цих людей в минулому і через вісім років. Автори роботи заміряли показники ходьби людей як у звичайних умовах, так і в складних. Учасники повідомляли про будь-які проблеми мобільності або інвалідності кожні півроку під час особистих візитів. До кінця терміну у вісім років спостереження більша частина учасників не були здатні пройти 400 метрів.

Крім цього, вчені з'ясували, що люди, які ходили повільніше як у звичайних, так і в складних умовах, були через кілька років менш мобільні й з більшою ймовірністю були здатні ходити лише на маленькі дистанції.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.