Для того, щоб провести аналіз, вчені взяли до уваги не всю протяжність життя людини, а тільки час до початку розвитку вікових захворювань. Для дослідження використали дані 300 тисяч британців віком від 37 до 73 років, пише науковий журнал Nature.
Читайте також: Як стати довгожителем: практичні поради
Дослідники проаналізували динаміку захворювань та причини смерті у віці після 40 та помітили, що вірогідність захворіти зростає з віком так само, як і шанси померти.
Вік людини впливає на появу хронічних захворювань
З ризиком почати хворіти раніше або пізніше своїх однолітків пов’язані 12 ділянок ДНК з 328 варіантами мутації. На думку дослідників, ризик отримати хронічне захворювання пов'язаний зі старінням людини. Також вчені виявили й звичайні показники довжини життя такі як куріння, ожиріння чи освіта.
Нещодавно шотландські дослідники з Единбурзького університету створили спеціальний ДНК-тест, який здатний визначити, проживе людина довше або менше середнього показника тривалості життя.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.