Раніше вчені виявили, що люди, які приймали семаглутид для схуднення, також відчували значне зменшення симптомів алкогольної залежності. А тому команда науковців з Оклахоми вирішила провести клінічні випробування для детальнішого вивчення впливу препарату. Свої результати вчені опублікували у Journal of Clinical Psychiatry.

Дивіться також Поширені ліки можуть викликати зупинку серця у діабетиків: учені попередили про їх призначення

Вибірка досить обмежена

У ході досліджень вчені стежили за 6 пацієнтами, у яких раніше діагностували розлад, пов'язаний із вживанням алкоголю, і яким було призначено семаглутид для схуднення.

Вони зафіксували зменшення симптомів алкогольної залежності у всіх пацієнтів. Що цікаво, ефект був навіть у тих учасників, які не втратили ваги під час прийому семаглутиду.

Один із автор дослідження, директор відділу лікування ожиріння та доцент кафедри медицини OU-TU Джессі Річардс при цьому вважає отримані результати перспективними. За його словами, воно "знаменує собою значний крок вперед у розумінні потенційних терапевтичних застосувань семаглутиду".

Цей ефект створює основу для майбутніх клінічних випробувань, які можуть остаточно сказати нам, чи є семаглутид ефективним для лікування розладів, пов'язаних із вживанням алкоголю,
– зазначив учений.

Що відомо про семаглутид

  • Препарат семаглутид – це синтетична версія гормону, що, серед іншого, допомагає регулювати вироблення інсуліну та апетит. Препарат був розроблений компанією Novo Nordisk.
  • У 2017 році його схвалили для лікування діабету 2 типу (під торговою маркою Ozempic). Зрештою була схвалена високодозова форма Wegovy, призначена для лікування ожиріння.