Про це йдеться в дослідженні вчених зі швейцарської Вищої технічної школи в Цюріху і Дитячого університетського госпіталю Цюріха, пише MedicalXpress.
Читайте також: Науковці розкрили неочікувану властивість алкоголю
Кетогенна дієта вважається корисною для здоров'я та ефективною для тих, хто хоче скинути зайву вагу. Вона популярна тим, що містить невелику кількість вуглеводів та велику кількість жирів.
Кето-дієта
Вчені провели експеримент на мишах, у ході якого одній групі гризунів давали корм з високим вмістом жирів і вуглеводів, а другу групу годували відповідно до вимог кетогенної дієти. З'ясувалося, що у всіх піддослідних гризунів сповільнилося обмін речовин, а також збільшилася кількість цукру в печінці і м'язах.
Тим часом, через кетогенну дієту, печінку через кілька днів починає інакше реагувати на інсулін, що виробляється підшлунковою залозою. Це може призвести до загального підвищення рівня глюкози в крові і до зниження чутливості клітин організму до інсуліну.
Це говорить про ризики розвитку діабету другого типу.
Кето-дієта може викликати діабет
Автори дослідження запевняють, що низька кількість вуглеводів в раціоні призводить до діабету другого типу. Таким чином, попри те, що кетогенна дієта вважається корисною, вона може негативно позначитися на здоров'ї.
Що таке діабет 2 типу? Це хронічне захворювання, яке характеризується порушенням обміну речовин. Результатом патологічних змін є збільшення вмісту в крові глюкози (гіперглікемія), що відбувається внаслідок нестачі вироблення інсуліну.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.