Про це на брифінгу у вівторок заявила керівник ДЗ "Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України" Любов Некрасова, повідомляє Укрінформ.

"В Україні є 53 види комах роду Aedes, а чи переносять вони вірус Зіка, це потрібно вивчати. Їх дуже багато по всьому світу, з них вивчено і виділено вірус Зіка лише у п'яти. На сьогодні багато не можна сказати, бо ґрунтовна робота з вивчення шляхів передачі вірусу тільки починається", – сказала Некрасова.

Вона додала, що панікувати не потрібно, оскільки ВООЗ наразі займається цим питанням і має розробити протокол і алгоритм дій.

Думаю, що Україна готова до того, щоб узяти його на озброєння, і буде проводити всі необхідні заходи, щоб ми знали, які комахи в нас циркулюють. Чи буде у нас можливість діагностувати вірус Зіка? Так, у нас є три установи – це наша (Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України, – "24"), Інститут епідеміології та Протичумний інститут ім. Мечникова в Одесі, які мають достатньо обладнання і фахівців,
– запевнила Некрасова.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах лихоманки Зіка загрозою світового масштабу. Надання такого статусу сигналізує про серйозність спалаху вірусу. Вакцини від недуги поки що немає.

Вірус активно поширюється у країнах Африки й Латинської Америки, однак його вже зафіксували й у Європі.

Читайте також: Вірус Зіка знайшли у слині.