Про це повідомляє The New York Times.

Таке рішення ВООЗ дасть країнам нові серйозні інструменти для боротьби з недугою. Зокрема, тепер держави матимуть змогу направити більше зусиль на вивчення захворювання і пошук ліків.

Надання вірусу Зіка статусу глобальної загрози дозволить нам координувати зусилля для пошуку відповідей на безліч запитань. А це вкрай важливо для нас,
— зазначила генеральний директор ВООЗ Маргарет Чан.

Експерти організації стурбовані, що вірус поширюється надто швидко і на значні території, а його наслідки — руйнівні. Цього року, за оцінками ВООЗ, вірусом Зіка можуть заразитися до чотирьох мільйонів людей у Південній і Північній Америці.

Вірус Зіка — інфекційна хвороба мавп, яка іноді передається людині через комарів. Однак вірус небезпечний для вагітних жінок, тому що викликає у плода тяжкі ураження мозку.

Спалах вірусу виявили у травні в Бразилії. З тих пір епідемія розгорілася у більш ніж 20 країнах Латинської Америки.

Наразі ліків від вірусу не існує. Американські фармацевти вже взялися розробляти вакцину проти вірусу. Але чекати доведеться не менше десяти років.

Додамо, індійська компанія Bharat Biotech International Limited повідомила про можливе створення вакцини проти вірусу Зіка.