Інцидент стався в маленькому місті в Підляському воєводстві. Про історію повідомила польська організація Фонд жінок і планування сім'ї (FEDER).

Увага Заборона абортів: у Польщі знову померла вагітна двійнею жінка

Дівчинка приховувала факт зґвалтування і не знала про вагітність. Пізніше про це стало відомо її тітці. Вона спробувала допомогти дитині зробити аборт.

Медики відмовили в аборті через норми закону

Згідно із законодавством Польщі, жінки можуть перервати вагітність до 12 тижнів при пред'явленні довідки з прокуратури. Зазначають, що сім'я дівчинки мала цю довідку, але їй все одно відмовили в операції, пославшись на застереження "про совість".

Заборона абортів у Польщі: головне

  • У жовтні 2020 року Конституційний суд Польщі заборонив проведення абортів в країні навіть через проблеми розвитку плода. Європарламент ухвалив окрему резолюцію, якою засудили дії парламентарів Польщі.
  • Пізніше уряд Польщі заявив про низку законопроєктів, які могли б допомогти підтримати жінок після аборту. Мін'юст Польщі заявив, що у жінок повинні бути "кімнати для плачу". Однак пізніше чиновники забрали свої слова назад.
  • У Польщі відразу ж спалахнули протести, активісти вимагали скасувати заборону.
  • Після фактичної заборони абортів у Польщі, в країні стались щонайменше два випадки, коли лікарі не проводили аборт, а тому жінки помирали.