Коли людина переживає помірні негативні емоції, які можуть бути викликані різними повсякденними негативними ситуаціями – цей стан супроводжується поганим настроєм. Але, як правило, люди не усвідомлюють, що саме є джерелом поганого настрою, пише huffington post.

Також на тему Чому варто відмовитися від понаднормової роботи

Користь від поганого настрою

Поліпшення пам'яті

Люди з високою реактивністю, тобто, які схильні до поганого настрою, краще проходять тести на пам'ять.

Було висловлено припущення від канадських вчених, що деякі наші навички мислення можуть дійсно виграти від поганого настрою, тому що поганий настрій спонукає нас до аналітичного мислення, вимагаючи приділяти більше уваги деталям.

Посилення креативності

Дослідники вважають, що є наукове пояснення стереотипного образу змученого художника, як і ідеї про те, що великі шедеври мистецтва частіше народжуються з негативних емоцій.

У деяких випадках сильні негативні емоції можуть створити потужну саморефлексію і посидючість, що веде до посилення креативності. Тому наступного разу, коли ви опинитеся в депресії, спробуйте скористатися цією можливістю, щоб, наприклад, почати писати або малювати.

Адекватніше судження

У нашому мозку негативні емоції пов'язані з наявністю загрози, що сприяє підвищеній уважності до нашого оточення, тобто змушує нас в ході спілкування приділяти більше уваги соціальним сигналам, мови тіла і т. д. Цей ефект може допомогти вам краще зрозуміти чиїсь наміри та дії, а також зауважити, що хтось намагається обдурити вас.