У декількох пацієнтів з коронавірусом виникають серйозні ускладнення через сплеск активованих імунних клітин у легенях, його називають "цитокіновий шторм". У цьому стані імунна система надмірно реагує і пошкоджує легеневу тканину, що призводить до гострої дихальної недостатності, повідомляє medicalxpress.

Також на тему: США можуть стати наступним епіцентром спалаху коронавірусу

Команда на чолі з Жаном-Клодом Тардіф, директором дослідницького центру "Монреальського інституту серця", сподівається, що препарат колхіцин буде працювати для зменшення виробництва імунних клітин.

Якщо дослідження виявиться успішним, ліки, які вже використовується для лікування подагри і перикардиту (запалення серцевої мембрани), які доступними і недорогими, можуть стати інструментом в боротьбі з пандемією коронавірусу.


Також в Канаді займаються винайденням вакцини / unsplash.com

Жан-Клод Тардіф повідомив, що сподівається дізнатися, чи ефективний колхіцин для пацієнтів з коронавірусів протягом трьох місяців.

Підтримка досліджень

На прес-конференції прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про виділення 192 мільйонів канадських доларів (132 мільйони доларів США) для фінансування розробки й виробництва вакцин в Канаді, а також про декілька партнерських відносинах з фірмами для прискорення клінічних випробувань вакцин і препаратів для лікування коронавірусу.

Станом на 24 березня в Канаді зафіксували 2088 випадів коронавірусу і 25 смертей.


Симптоми коронавірусу / інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.