Це не означає, що людина повинна втратити цноту в 18. Не мати сексу в 20, 30 або навіть 40 років — це теж нормально. Секс - це особистий вибір кожної людини, і в якому віці втрачати цноту, теж вирішуєте тільки ви.

Також на тему Сексологи назвали секрет ідеального сексу

Недоліки пізньої втрати цноти

Попри всі міфи навколо цієї теми, проблем зі здоров'ям, які насправді виникають через пізній перший секс, не так вже й багато.

  • Чоловіки, які втратили цноту в пізнішому віці, частіше повідомляють про проблеми, пов'язані з сексуальним збудженням, досягненням та підтримкою ерекції та досягненням оргазму.
  • Жінки, у яких перший статевий акт стався відносно пізно, також частіше повідомляли про проблеми, пов'язані з сексуальним збудженням.
  • Відкладення сексуальної активності може перешкоджати розвитку емоційних навичок, погіршувати самооцінку та заважати розбудові міжособистісних відносин. Але, на щастя, ризик виникнення цих проблем можна знизити: допоможуть гарне статеве виховання, сексолог чи психотерапевт та чесні та відкриті розмови з партнером.

Переваги пізньої втрати цноти

Насправді у людей, які починають статеве життя у зрілому віці, менше ризиків для здоров'я, ніж у тих, хто робить занадто швидко.

Люди, які пізно втратили цноту, більш відповідально ставляться до ризику передачі ВІЛ. Є дані, що і чоловіки, і жінки, у яких перший секс стався пізніше за середній, у розмові з лікарем менш схильні заперечувати ризик передачі інфекції.

Було помічено, що жінки, які втратили цноту у старшому віці, більш відповідально ставляться до контрацепції, ніж чоловіки і ті, хто почав займатися сексом у молодшому віці. Вони також рідше стикалися з ІПСШ.

Чоловіки, які втратили незайманість після одруження, оцінюють свої подружні стосунки як міцніші, ніж ті, у кого перший секс стався до шлюбу.