Закриття лікарняного для працівників, які перехворіли на коронавірус (COVID-19), може відбутися з трьох причин, які чітко прописані у документах МОЗ. Про це у четвер, 5 листопада, на брифінгу повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає 24 канал.

Читайте також Майже 10 тисяч хворих за добу: Україна побила новий рекорд захворюваності на COVID-19

Велика кількість керівників підприємств чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм лікарняний. Вони вимагають негативного тесту ПЛР. Це суперечить чинному законодавству,
– наголосив Ляшко.

Підстави для закриття лікарняного

  • Пройшло 10 днів від першого дня симптомів. І впродовж цих 10 днів є три дні, коли були відсутні симптоми.
  • Пройшло 10 днів від моменту отримання позитивного результату тесту, проведеного методом ПЛР, і впродовж цих 10 днів є три дні, коли у людини відсутні симптоми.
  • Отримання пацієнтом негативного ПЛР-тесту на коронавірус.

За словами Ляшка, ці три фактори є рівноцінними і сімейний лікар визначає, як закрити лікарняний.

В разі закриття лікарняного не повинно бути ніякого булінгу, і ми можемо спокійно допускати до колективу людей, які перехворіли. Є науково доведені дані, є рекомендації ВООЗ, і є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо хоч один із озвучених критеріїв дотриманий, то людина не може інфікувати інших,
– пояснив Ляшко.

Головне про захворюваність в Україні

Третій день поспіль в країні фіксують рекордний приріст нових випадків зараження коронавірусом – хворобу виявили у 9850 людей.

Станом на 5 листопада захворіли 430 467 людей, з них одужали – 184 782 пацієнти. Відомо, що 7924 хворих врятувати не вдалось – вони померли від ускладнень чи супутніх захворювань.