Жіноче безпліддя буває абсолютним (в тих випадках, коли воно пов'язане з непереборними причинами) і відносним (у тих випадках, коли причини безпліддя піддаються корекції), пише 24 канал.
Також на тему: Безпліддя у чоловіків: як визначити, основні причини та види
Крім того, фахівці виділяють первинне і вторинне безпліддя. У першому випадку у жінки не було жодної вагітності, у другому – безпліддя настало вже після того, як була вагітність.
Причини абсолютного безпліддя у жінок
Ця форма безпліддя викликана різними аномаліями в будові органів жіночої репродуктивної системи. Причинами абсолютного безпліддя можуть бути наступні фактори:
- відсутність маткових труб,
- відсутність матки або дефекти її розвитку (дворога матка, недорозвинена матка, сідлоподібна матка, зрощення порожнини матки),
- відсутність яєчників,
- аномалії розвитку статевих органів,
- крайня ступінь гіпоплазії матки.
У разі відсутності труб завдяки сучасним технологіям вагітність може наступити в результаті імплантації в матку ембріона, отриманого з власної яйцеклітини жінки. При відсутності яєчників настання вагітності можливо при імплантації в матку ембріона, отриманого з донорської яйцеклітини.
Причини відносного безпліддя у жінок
Ендокринна форма безпліддя викликана гормональними порушеннями в організмі жінки, які перешкоджають зачаттю і виношуванню дитини. У деяких випадках така форма безпліддя коригується стимуляцією яєчників для вироблення яйцеклітини та підтримки гормонального статусу.
Більшість причин безпліддя можна вилікувати / Фото Unsplash
Трубна форма безпліддя. В основному причина трубної форми безпліддя є непрохідність обох маткових труб, що утрудняє або робить неможливим рух по трубах яйцеклітини. Причиною можуть бути запальні процеси, спайки, які розташовані між яєчником і трубою, атрофування трубних війок.
Трубна непрохідність може бути усунена за допомогою консервативного лікування запального процесу, а також за допомогою гідротурбаціі, лапароскопії або лапаротомії.
Маткова форма безпліддя. Може бути обумовлена рубцями на матці, загином матки, ендометріозом і іншими патологічними процесами.
Імунологічна форма безпліддя виникає в тому випадку, коли імунна система організму жінки утворює антитіла проти сперматозоїдів свого партнера.
Психогенна форма безпліддя викликають різні страхи, пов'язані з труднощами виношування дитини та материнства, а також підвищена сугестивність (в тих випадках, коли значущі люди говорять жінці "ти не зможеш стати нормальною матір'ю" і т.п.). Всі ці фактори можуть призвести до неможливості зачаття і виношування дитини.
Ідіопатична форма безпліддя виникає в тих випадках, коли всі інші причини безпліддя виключені. На жаль, бувають ситуації, коли обидва партнери абсолютно здорові та фертильності, але зачаття не відбувається.