Учені припустили, що причиною зростання захворюваності може бути вірус папіломи людини (ВПЛ). До слова, саме цей вірус спричиняє рак шийки матки. Річ у тім, що вірус серед інших шляхів поширення, передається під час сексу, зокрема оральну близькість.

Дивіться також Чому під час сексу важко розслабитись

Що частіше протягом життя людина вступає в оральну близькість із різними партнерами, то вищий ризик передачі вірусу. У людей, які мають 6 і більше оральних статевих партнерів протягом життя, ризик інфікувалися ВПЛ у 8,5 разів вищий порівняно з тими, хто не має орального сексу, – повідомляють учені.

Щодо оральної близькості, то згідно з опитуваннями, проведеним у Великій Британії, 80% дорослих, які брали участь у дослідженні, відповіли, що в якийсь період життя мали цей досвід.

Водночас навіть серед тих людей, у кого було виявлено вірус папіломи людини, лише у небагатьох розвивався цей тип раку.

Втім, є люди, у яких вірус залишається в організмі. Це може статись через проблеми з імунною системою, в кінцевому підсумку це змінює їхню ДНК таким чином, що це призводить до раку.

Як захиститись від ВПЛ

Найважливіше те, що захиститись від ВПЛ можливо, адже для цього є ефективна вакцина. У багатьох країнах проводиться вакцинація молодих дівчат проти ВПЛ, щоб захистити їх від раку шийки матки. Хороша новина полягає в тому, що ці вакцини можуть також захищати від ротового варіанту ВПЛ. У відсотковому співвідношенні це теж має сенс, адже це сформує колективний імунітет. Для досягнення ефекту потрібно охопити переважну більшість — понад 85% дівчаток населення країни.