До такого висновку прийшли вчені з Китаю, пише American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine.

Також на тему: Як перебігає коронавірус у людини та як змінюються симптоми впродовж хвороби: інфографіка

Вони спостерігали за лікуванням 12 пацієнтів з ускладненнями Covid-2019, що призвела до гострої легеневої недостатності. У цих випадках людям потрібна допомога апарату штучної вентиляції легенів (ШВЛ).

Встановлено, що якщо пацієнти лягали обличчям вниз, а не на спину, то їхні легені працювали краще, і вірогідність одужання зростала, а також зменшувалася тривалість перебування в реанімаційному відділенні.

Це перше дослідження, яке описує поведінку легень у пацієнтів з важким Covid-2019, що знаходяться на ШВЛ. Встановлено, що деякі з них не дуже добре реагують на підвищений тиск повітря, а зміна положення тіла в ліжку може призвести до позитивного результату.

Нині публікується велика кількість досліджень китайських учених, оскільки епідемія в провінції Хубей закінчилася, і у них з'явився час проаналізувати свої спостереження. Ці дані дуже цінні для лікарів в Європі інших країнах світу, де вирує пандемія.


Важливість карантину / інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.