В.о. голови Національної служби здоров'я України Оксана Мовчан розповіла під час прес-конференції, які саме витрати покриє Програма медичних гарантій, яка стартує 1-го квітня.

Читайте також: Новий етап медичної реформи: які зміни чекають на українців у 2020 році

За словами пані Оксани, українська медицина має дві великі проблеми в охороні здоров'я:

  1. Дорого: "українці живуть у страху потрапити до лікарні". 4 тисячі гривень – катастрофічні витрати в середньому для українців.
  2. Медичні послуги надаються на застарілій інфраструктурі, без належної якості, через те ми маємо великий рівень смертності серед українців.


Половина населення України не здатна оплатити собі лікування/Фото:Unsplash

20% пацієнтів з інсультом помирають у лікарні через застарілу інфраструктуру

Під час брифінгу також повідомили, що 20% пацієнтів, які мають інсульт, помирають у лікарні, бо 30% випадків лікують в закладах, як не здатні вчасно діагностувати та вилікувати пацієнта.

За словами Мовчан, такі проблеми може вирішити програма медичних гарантій допоможе. Це вже працює на первинній ланці та з програмою "Доступні ліки".

Оксана Мовчан
“Наразі виділено 72 млрд гривень, це на 20% більше ніж попередньо. Тарифи мають відповідати обсягу коштів, який був виділений.
Ми не враховували тарифи комерційних клінік, але рівень виправданий. 29 спеціалізованих закладів подали свої заявки на уклад договору з НСЗУ”.

Програма медичних гарантій передбачає безкоштовне лікування багатьох захворювань. Зокрема, загалом в рік на одну людину, в рамках програми, НСЗУ сплатить понад 70 тисяч гривень.

Що програма медичних гарантій дає звичайному пацієнту:
  • якщо в людини трапиться інфаркт, то держава в рамках медичних гарантій оплатить за лікарні, яка її лікуватиме, 16 тисяч гривень;
  • якщо станеться інсульт, то більш ніж 19 тисяч гривень ми оплатимо послугу. До того ж в цю суму не включені лікарські засоби й стенти, які закуповуються за централізованою програмою Міністерства Охорони здоров'я;
  • якщо людина потребує реабілітацію після інсульту – це ще 6 тисяч гривень, а якщо й паліативна допомога, то тариф – 9 800;
  • якщо раптом, трапиться апендицит, то держава компенсує 7 800 тисяч гривень;
  • хронічний бронхіт понад 5 тисяч гривень

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я