Для нього ще й характерне зниження обізнаності про довколишнє оточення. Щоб це з'ясувати, фахівці лікарні Мічиганського університету вивчили медичні картки 150 осіб, госпіталізованих з коронавірусом.
Увага Чоловіче здоров'я: для чого потрібен вітамін Д, і як він впливає на здатність мати дітей
Делірій виникає частіше, ніж думали
Виявляється, делірій виникає у важких 80% пацієнтів з COVID-19. Вчені припускають, що це може бути пов'язано з тим, що кисню важко надходити в головний мозок або із запаленням.
Як з'ясували про це ускладнення
Вони використовували медичні записи й опитування 148 пацієнтів, що потрапили у відділення інтенсивної терапії в період з березня по травень 2020 року.
Виявили, що понад 70% з них зазнали тривалого порушення своїх розумових здібностей.
У більшості випадків делірій тривав кілька днів. Але майже третина учасників покинули лікарню, але не повністю одужали від цього стану. Вони і надалі потребували допомоги. Їхня постійна розгубленість знижує здатність піклуватися про себе.
Ці результати узгоджуються з попередніми даними, демонструють високу частоту делірію у тяжкохворих пацієнтів з COVID-19. Більш того, середня тривалість делірію (10 днів) відносно велика в порівнянні з іншими тяжкохворими групами,
– зробили висновок автори.
Механізм делірію залишається загадкою
Поки не ясно, чи є ці серйозні порушення результатом самого вірусу SARS-CoV-2, який, мабуть, викликає незвичайну кількість неврологічних симптомів. Вони можуть зберігатися протягом 6 місяців або більше, або це ознака захворювання в більш широкому сенсі.
Хоча механізм делірію COVID-19 залишається загадкою, дослідники з Мічигану говорять, що очевидно, що пацієнти інтенсивної терапії, інфіковані коронавірусом, відчувають "значне нейропсихологічне навантаження" як під час перебування в лікарні, так і після виписки.
Якщо виявиться, що делірій дійсно є звичайним явищем для людей з важкою формою COVID-19, потрібно якомога раніше почати розпізнавати і лікувати симптоми. В іншому випадку хворим на COVID-19 може виявитися набагато важче "стати на ноги".