Про це інфекціоністка розповіла в інтерв’ю Укрінформу.

Читайте також Вакцина від коронавірусу може бути готова у вересні, – The Times

За словами Булавінової, немає доказів, що вакцина проти туберкульозу зможе захистити від коронавірусу. Вона додала, що дорослі, які важко хворіють в Італії та Іспанії, у дитинстві були так само щеплені БЦЖ.

Немає жодних доказів на користь того, що вакцинація БЦЖ – нещодавно проведена або зроблена у дитинстві – допомагає при ковідній інфекції. У новинах з'явилися репортажі, що деякі країни почали проводити клінічні випробування із вакциною БЦЖ, але наразі мені не відомі подробиці та результати,
– сказала лікарка.

Інфекціоністка наголосила, що щеплення від грипу і пневмококу є дуже корисними.

"В Україні є випадки виявлення в одного і того самого пацієнта одночасно грипу та COVID-19. Вакцинація від грипу і пневмококу, як на мене, потрібна у будь-якому випадку, а зараз для групи ризику – вже точно важливо максимально захистити легені", – додала вона.

Що відомо про вакцину від туберкульозу?
Абревіатура БЦЖ склалася від французької назви бацили Кальметта-Герена, яка входить в препарат: Bacillus Calmette-Guérin, BCG. Це єдина наявна вакцина для щеплення проти туберкульозу. З усіх вакцин, які існують сьогодні, її використовують найчастіше. Вона охоплює понад 80% новонароджених і дітей грудного віку в країнах, де вона є компонентом національної програми імунізації дітей.


Чим відрізняються тести на коронавірус / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.