Щоб не допускати порушення прав інших, в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликала більше дізнаватися один про одного та спростувала низку стереотипів про аутизм.

Читайте також: Аутизм: ознаки, діагностування, адаптація в суспільстві

Що таке аутизм? Аутизм або занурення у себе – поширений розлад, коли людина має труднощі у суспільстві, їй важко спілкуватися з іншими. Такі люди потребують особливих умов, але правильний підхід до дітей та дорослих з аутизмом дозволяє їм отримати освіту і соціалізуватися, бути повноправними членами суспільства.

Поширені міфи про аутизм:

Аутизм – це хвороба

Насправді розлади аутистичного спектра – це не хвороба, а порушення розвитку. В людини виникають труднощі з соціальною взаємодією та спілкуванням. Аутизм неможливо вилікувати, але з часом можна скоригувати й адаптувати людину до соціального життя.

Аутизм пов'язаний з вакцинацією

Численні дослідження доводять, що вакцини в жодному разі не можуть спровокувати розвиток аутистичних розладів у дітей. Проте існує багато інших факторів, які збільшують ймовірність появи в дитини аутизму, зокрема фактори довкілля та генетики.

Аутизм – рідкісне порушення

1 дитина зі 160 страждає на розлад аутистичного спектру. В Україні зареєстровано понад 7 тисяч таких дітей (7 тисяч 491 дитина у 2017 році).

Читайте також: Синдром Дауна – не вирок: успішні моделі, викладачі, актори

Усі люди з аутизмом – генії або мають порушення інтелекту

Всі люди різні. Так, серед аутистів них є ті, хто може вирішувати складні математичні задачі і володіє феноменальною пам'яттю. А є люди і з середніми здібностями. Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чомусь дуже простому.

аутизм що це стереотипи міфи
Не всі люди з аутизмом є геніями чи мають порушення інтелекту

Люди з аутизмом замкнуті, не хочуть спілкуватися і їм ніхто не потрібен

Це не так. Всі відчувають потребу в спілкуванні. В людей з аутизмом можуть виникати труднощі з використанням соціальних навичок, тому їм складніше будувати стосунки. Але ще ніхто не відмовлявся від друзів, які можуть виказати підтримку та розуміння.

Як виявити аутизм у дитини?

Якщо ви помітили в дитини відчутне порушення мови, відсутність емоційного контакту з людьми (передусім – батьками), схильність до усамітненості, тривожність серед інших людей, спалахи гніву через невдачі, стереотипну поведінку (дитина робить одні й ті ж дії протягом довгого часу: повторює одне і те ж слово, бігає по колу, розгойдується з боку в бік тощо) – розкажіть про це лікарю дитини. Окремі симптоми в дитини не означають, що в неї аутизм. Проте необхідно отримати кваліфіковану відповідь.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.