Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції 20 травня, пише 24 канал.

Читайте також: Боротьба за бюджет 2021 року буде непростою, – Супрун публічно звернулася до Степанова

За словами Зеленського, в первинці медичної реформи є хороші речі, які були зроблені. Але є також багато чого, на що не звертали увагу, і українці опинилися просто голі медично перед таким викликом. Ось чому я кажу, що треба переглядати реформу.

Володимир Зеленський
“Первинка медичної реформи дуже не погана, і багато медпрацівників задоволені. Але перше – не всі медики задоволені. Друге – COVID-19 показав, що реформи не вийшло”.

Актуально: У МОЗ заявили про підвищення зарплати медикам та нові тарифи фінансування галузі

Крім того, Зеленський висловився щодо зарплати медичним працівникам. Він заявив, що її потрібно переглядати не тільки для медиків, а й, наприклад, для водіїв швидких.

Володимир Зеленський
“Не може водій швидкої, який ризикує своїм життям, працювати за 4-5 тисяч гривень. Це ж неправильна реформа”.

Неправильним також є те, що всі психіатричні реформи та тубдиспансери виходять зі страйками через їх закриття.

Така реформа, за словами Зеленського, нерозумна.

"Вона – не для людей, вона точно не для лікарів, вона ні для кого, тому треба її переглядати", – додав Зеленський.

Що відомо про скасування другого етапу реформування медичної системи?З 1 червня змінюється фінансування медичних закладів. Це, відповідно, зупиняє реалізацію другого етапу медичної реформи, яка розпочалася 1 квітня. Ексочільниця МОЗ Уляна Супрун попередила, що Зеленський, і Радуцький, і Степанов захищають тільки власні політичні інтереси та статус-кво давно діючих в регіонах медичних еліт й фармацевтичної мафії.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.