Якісна медицина – принцип, який повинен бути у пріоритеті, заявив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє 24 канал.

Читайте також Скільки медиків захворіло на коронавірус в Україні: свіжі дані

Тому окрім підвищення зарплати, ми пропонуємо встановити нові стандарти зарплати медпрацівників,
– зазначив Степанов.

Він навів приклад екстреної медичної допомоги. Тариф, який закладений для неї у чинній постанові, дуже часто не забезпечує навіть рівня 2019 року.

За такої ситуації про якість допомоги говорити складно.

Що пропонують у МОЗ

  • збільшити тариф та прирівняти його до реальних показників;
  • запровадити коефіцієнт щодо якості меддопомоги.

Особливу увагу звернути на перегляд тарифі на інсульт та інфаркт, адже наразі вони не покривають вартість лікування.
Степанов наголосив, що для якісного лікування потрібне забезпечення всім необхідним.

Раніше міністр говорив, що тарифи розроблять до 2021 року і вони по-справжньому будуть покривати лікування українців тієї чи іншої хвороби

Підвищення зарплат медиків

Напередодні Степанов розповів, що для підвищення зарплат 435 тисячам медичних працівників України потрібно виділити додаткові 11 мільярдів гривень.

Ми будемо звертатися до уряду і потім до Ради щодо змін до бюджету. Наші медичні працівники вже у 2020 році повинні отримувати суттєве збільшення заробітної плати,
– сказав міністр.

Та додав, що воно становитиме щонайменше 50%.

Проблеми з грошима на медицину

Водночас голова Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький розповів, що наразі в Україні є проблема недостатнього фінансування медицини, адже Україна витрачає на неї приблизно 3% ВВП. Однак комітет буде просити уряд збільшити у 2021 році фінансування медгалузі до 6% ВВП.

Збільшення зарплат медикам: найголовніше

  • У березні лікарям та іншим медпрацівникам, які працюють з хворими на коронавірус, дали надбавку в розмірі до 300%, але не від зарплати, а від окладу. Тому й надбавка була не така значуща, як обіцяли.
  • Однак вже у квітні лікарі мали отримати надбавку у розмірі до 300% вже до всієї зарплати (яка враховує стаж). Відповідно вона мала б бути більшою, ніж березні.
  • Згодом у МОЗ заявили, що планують підвищити зарплати лікарям стаціонарів та закладів екстреної медичної допомоги, які не працюють з хворими на коронавірус. Йдеться про вірусологів, лаборантів і всіх лікарів та медичних працівників, які не увійшли в пакет COVID-19.