Дослідники проаналізували ступінь забруднення повітря для 185 країн, пише Phys.org.

Читайте також: 5 порад, як захистити легені від смогу

Вони вивчили вплив твердих частинок РМ2.5 розміром менш як 2,5 мікрометра. Частинки здатні проникати в легені, збільшуючи ризик серцевих нападів, інсультів, респіраторних захворювань і раку.

Дослідження показує, що забруднення повітря істотно знижує тривалість життя в усьому світі. За словами вчених, забруднене повітря скорочує життя людини на один рік.


Карта забрудненості повітря

Це більше, ніж вдасться компенсувати у випадку розробки ефективних ліків від раку легенів або грудей. В Індії та Китаї поліпшення якості повітря могло б на 15-20% збільшити шанси 60-річних людей похилого віку дожити до 85 років.

Що таке частинки РМ2.5? Це забруднювач повітря, до складу якого входять тверді частинки і краплі рідини розміром від 10 нанометра до 2,5мікрометра. Вони становлять найбільшу небезпеку для організму.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.