Згідно з даними, неалкогольну жирову хворобу печінки має кожна четверта людина. Зазвичай недуга має безсимптомний характер.

Увага Від голови до п'ят: як тривога руйнує наш організм

Відсутність лікування може повільно призводити до цирозу печінки, діабету та серцево-судинних патологій. Дисбаланс між споживанням та витрачанням енергії розглядається як провідна причина хвороби — відкладення жиру порушує функцію мітохондрій, призводячи до інсулінорезистентності та запалення.

Науковці з Німеччини простежили наслідки жирної дієти на печінку та скелетні м'язи на моделях мишей,

Частина гризунів регулярно бігала в колесі, інші вели малорухливий спосіб життя. Після 6 місяців втручання науковці досліджували печінку та м'язи тварин на предмет змін транскриптому та мітохондріального протеому, ліпідного складу та функції мітохондрій.

Як вберегтися від жирової хвороби печінки

  • Результати показали, що тренування регулюють важливі для розщеплення глюкози та фруктози ферменти в печінці, а на додаток ще й впливають на метаболізм мітохондріального пірувату.
  • Як наслідок, у печінці накопичується менше жиру та специфічних ліпідів, покращується контроль за рівнем глюкози та знижується метаболічний стрес.

Фізична активність регулює безліч цілей та метаболічних шляхів, на які не вдається вплинути монотерапією,
– розповіла авторка роботи Кора Вейгерт.

Проти цієї недуги немає лікування

Нині для лікування жирової хвороби печінки не існує специфічної терапії. Всім пацієнтам рекомендують змінювати спосіб життя, а особливо харчування та фізичну активність.

Чи зможуть вчені зможуть використовувати нові біомаркери для розробки цільової терапії, поки що невідомо. Але наразі профілактика ожиріння печінки за допомогою спорту є найкращим інструментом для збереження здоров'я.