Дієтологи розповіли про найпопулярніші міфи щодо їжі.
Не нарізати м'ясо на дерев'яних дощечках
Принято вважати, що частинки м'яса залишаються в порізах на дереві, а це сприяє розмноженню бактерій та передається на наступні продукти, які ви нарізаєте. Тому краще використовувати пластикові чи скляні дошки.
Це не зовсім так: природні властивості дерева не дозволяють бактеріям розмножуватись. Тож з часом усі вони просто вмирають. До того ж, пластик не дає жодної антибактеріальної переваги.
Солона вода швидше закипає
Сіль справді змінює температуру кипіння води, однак усе залежить від її концентрації. Щоб вода дійсно закипіла швидше, то треба додати дуже багато солі.
Та кількість солі, яку ми зазвичай додаємо до страви, змінює температуру кипіння лише на кілька десятих градуса, тож на ділі цього майже непомітно.
Знежирені продукти корисніші
Це не так. Жири потрібні навіть при схудненні, адже без них організм не може нормально засвоювати інші корисні речовини з їжі. А нестача жирів призводить до збоїв у роботі нервової системи.
Читайте також: 5 продуктів, які зроблять вас щасливими
Більшість із знежирених продуктів містить мало корисних жирів, а також дуже багато різноманітних додатків та замінників. Тож уважно вивчайте слад продукту, коли купуєте. Краще обирати продукти із невеликим відсотком жирності та вживати у їжу побільше жирних кислот (авокадо, лосось, насіння льону).
8 склянок води в день
Не існує універсальної кількості води, яку повинна випивати кожна людина. Слухайте свій органім та не потрібно насильно заливати воду в себе, бо "так пишуть в Інтернеті".
Вода необхідна для нормальної роботи організму, однак 8 склянок на день – не панацея від усіх хворіб.
Яйця збільшують рівень холестерину
На рівень холестерину в крові впливають насичені жири та трансжири. У яйцях їх дуже мало, до того ж лише частина холестерину із жовтків потрапляє в кров.
Відмовлятись від яєць через холестериновий страх не варто, адже в них міститься дуже багато вітамінів і мінеральних речовин, які потрібні для нормальної роботи організму.
Після 18 їсти не можна
Особливо цей міф популярний у тих, хто хоче схуднути. Однак тут потрібно правильно розуміти роботу травної системи.
Вважається, що їжа перед сном вночі не буде перетравлюватись і усі калорії перетворяться в жир. Так, під час сну процесс травлення сповільнюється, але не зупиняється.
Варто їсти за 4 години до сну та правильно їсти протягом дня. Бо якщо ви вдень об'їдались фастфудом та тортами, то утримання від їжі після 18 вам навряд зарадить.