До речі, зелений чай має такі ж корисні властивості, як і чорний. Єдина суттєва відмінність – це рівень кофеїну: у чорному чаї його більше. Причина такої несподіваної подібності в тому, що зелений і чорний чай ㅡ це листя однієї рослини. Різниця у технології обробки.

Також на тему: Імбир все ж корисний для імунітету: результати дослідження

Але ми перелічимо менш відомі види чаю та опишемо їхні корисні властивості. Можливо це урізноманітнить ваші напої.

Чай матчу

Матча – це висококонцентрований зелений чай. Його відрізняє яскравий смак із пікантними нотками. Саме цей чай використовують у японських чайних церемоніях. Він має ряд корисних властивостей:

  • позитивно впливає на обмін речовин. Вважається, що він корисний при діабеті, серцевих захворюваннях, підтримує нормальну роботу травлення та допомагає скинути вагу;
  • може знизити рівень стресу;
  • підвищує концентрацію внаслідок високого вмісту кофеїну;
  • має антиоксидантні властивості.

Іван-чай

Іван-чай – це рослина з фіолетовими або рожевими квітками та клиноподібним листям. Він швидко росте і поширюється, захоплюючи території зі швидкістю бур'янів. Легко виживає в тіні та на сонці. Іван-чай – невибаглива рослина.

На Русі його використовували як лікарський засіб. Також ми знайшли інформацію, що в давнину іван-чай додавали до борошна при випіканні хліба та використовували для приготування алкогольних напоїв.

Потім протягом тривалого часу іван-чай прирівнювали до садових шкідників, бур'янів. Напій має кислуватий смак, його можна пити гарячим або холодним.

Трапляється інформація, що іван-чай використовують чоловіки при проблемах з потенцією. Але нам не вдалося знайти релевантних досліджень, які б доводили користь іван-чаю. Вчені лише почали досліджувати рослину.

Гречаний чай

Гречаний чай вважається популярним напоєм у Кореї, Китаї та Японії. Його популярність зростає, тому нерідко його можна зустріти на полицях магазинів та у кафе.

Перед тим як гречка стає чаєм, її лущать, варять, потім сушать і обсмажують без олії. Смак гречаного чаю яскраво виражений і його порівнюють з горіховою випічкою або вівсяним печивом.

Вважається, що гречаний чай допомагає:

  • при набряках ніг при варикозній хворобі;
  • покращити кровообіг;
  • знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань;
  • покращити роботу нирок при нирковій недостатності. Але на поки досліди проводились лише на гризунах.

Ромашковий чай

Ромашковий чай – це трав'яний напій. Він не містить кофеїну, має заспокійливий ефект і може допомогти заснути. Причина такого ефекту – антиоксидантна речовина, яка зменшує тривожність. Ромашковий чай можна придбати в аптеці.