У ході дослідження встановили, що деякі люди несприйнятливі до лікування через специфічний білок на клітинах раку, пише MedicalXpress.

Читайте також: Вчені знайшли спосіб, як уникнути особливо небезпечного раку

Зазвичай імунна система виявляє клітини, які можуть спричинити рак, і видаляє їх за допомогою Т-клітин. Проте вони можуть почати синтезувати білок PD-L1, щоб обдурити лімфоцити, що мають на своїй поверхні білок PD-1. Препарати, які борються з взаємодією PD-L1 з PD-1, ефективні, проте для деяких пацієнтів вони марні.

Вчені встановили, що пухлинні клітини мають не лише PD-L1, але і PD-1. Таким чином, імунотерапія не може дезактивувати пухлинну клітину.

На думку дослідників, такі пухлини залучають поки невідомі механізми, які дозволяють їм уникнути атаки з боку імунної системи.

До слова, деякі продукти здатні боротися з багатьма захворюваннями, особливо з раком, тому їх потрібно регулярно вживати.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.