Майже 55% відсотків сучасних людей використовують рідину для полоскання рота. За даними дослідників Mintel, пише HealthlyStyle, у 2006 році це число сягнуло трохи понад 40%.

Читайте також: Стоматолог розповів, чому небезпечно відбілювати зуби вдома

Однак не всі стоматологи впевнені, що це приносить відчутну користь людям.

Існують докази, що використання рідини для полоскання рота дійсно приносить деякі позитивні клінічні результати у вигляді зниження рівня нальоту, але вони незначні,
– переконаний професор Деміен Уолмслі, науковий радник Британської стоматологічної асоціації.

Він зазначив, що ці рідини можуть бути корисними, але вони не зрівняються з ефективністю з зубною щіткою.

"Якщо у вас є хороша гігієна порожнини рота - ви чистите зуби, користуєтеся ниткою і періодично відвідуєте лікаря – у вас низький рівень карієсу і ви не страждаєте на хвороби ясен, то ви, ймовірно, викидаєте свої гроші на вітер, купуючи ці рідини", – сказав стоматолог доктор Філ Штеммер з центру Fresh Breath в Лондоні.

Якщо ж рідину використовувати неправильно, то вона навіть може звести нанівець переваги зубної пасти.

"Іноді взаємодія між хімічними речовинами в складі зубної пасти і в рідини для полоскання рота таке, що вони можуть нейтралізувати один одного", – пояснив Штеммер.

За його словами, потрібно робити півгодини перерви між чищенням зубів щіткою і пастою і використанням рідини для полоскання рота.

До слова, щоб зуби були здорові, замало просто їх чистити – треба робити це правильно. Стоматологи пояснили, який правильний час та порядок проведення різних етапів стоматологічної гігієни.