Для нового дослідження вчені порівняли 18 проб котлет з рослинних замінників м'яса і 18 котлет з м'яса (яловичини трав'яної відгодівлі). На етикетці продукту з рослинних замінників був вказаний склад з 13 речовин – білків, жирів і вітамінів, які є в м'ясі.

Також на тему: Що їсти, аби уникнути хвороб серця

Речовини у звичайних м'ясних продуктах

Автори наукової роботи в першу чергу цікавилися характеристиками компонентів, які на етикетку не потрапили. Вчені аналізували склад котлет після приготування. Вони визначили концентрацію 190 поживних речовин в них. Вміст 171 речовини в продуктах з м'яса і його замінників істотно відрізнялася. 22 з них містилися тільки в м'ясних продуктах, а 31 – тільки в рослинних.

Важливо, щоб споживачі розуміли, що ці продукти не можна розглядати, як взаємозамінні в харчовому відношенні. Не можна сказати, що одні з них краще за інших,
– зазначили автори дослідження

Серед речовин, які в більшій кількості перебували в м'ясі, були креатин, спермін, глюкозамін, ансерін, омега-3 кислота і деякі інші. Вчені зазначили, що у цих сполуках є потенційно важлива фізіологічна, протизапальна та імуномодулююча ролі.

Замінники м'яса

Котлети із замінників м'яса були багатші на фітостероли та фенолами. Відомо, що ці речовини можуть сприяти зниженню рівня холестерину в крові, полегшувати запалення, а також мають антиоксидантну активність.

Автори дослідження підкреслюють, що тварини й рослинні продукти добре доповнюють один одного, оскільки дають людині різні поживні речовини.