У новому дослідженні, опублікованому в The BMJ, вчені з Австралії виявили, що тканинні маски можуть бути практично такими ж ефективними, як стандартні. Для цього потрібно дотримуватись певних умов.

Також на тему: Наскільки високий ризик підхопити коронавірус у літаку

Важливе прання

Виявилося, що ефективність тканинних масок стає близькою до ефективності хірургічних, якщо їх регулярно прати при температурі не нижче 60 градусі.

Вчені повторно проаналізували дані дослідження, яке вони провели у 2015 році. Це дослідження досі залишається єдиним рандомізованих контрольованих дослідженням використання тканинних масок. Автори фокусувалися на методах прання масок медичними працівниками.

Виявилося, що у медиків, які регулярно прали маску при високій температурі, ризик зараження був невисокий. Але у тих, хто це робив руками, ризик зараження грипом, риновірусами та сезонними коронавірусами був у два рази вище, ніж у тих, хто користувався стандартними хірургічними масками.

Вчені відзначають, що ризик забруднення масок і інфікування у медичних працівників набагато вище, ніж у звичайних людей. Але вони рекомендують кожному регулярно якісно прати маски для профілактики інфекції.


Маска чи респіратор / Інфографіка 24 каналу