Додаткове фінансування в розмірі 135 мільйонів доларів буде направлено для реалізації проєкту "Покращення охорони здоров'я на службі у людей". При цьому 35 мільйонів доларів передбачено на діяльність по протидії поширенню епідемії COVID-19. Про прийняття відповідного рішення повідомляє Міністерство фінансів України.

До слова В Україні вже 9 тисяч 410 людей захворіли на коронавірус

"Це додаткове фінансування допоможе Україні в оновленні приблизно 40 відділень екстреної медичної допомоги та інсультних відділень, забезпечуючи можливість лікарням проводити складні медичні процедури із використанням високотехнологічного обладнання та відповідних протоколів лікування", – розповів виконуючий обов’язки Директора Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Алекс Кремер.

Проєкт "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей", що фінансується за рахунок позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку у сумі 214,73 мільйона доларів США, реалізується з червня 2015 року та спрямований на модернізацію системи охорони здоров’я у восьми областях України. Станом на квітень 2020 року Україна отримала 133,28 мільйона доларів. Проєкт має закінчитися 31 березня 2022 року.

На що гроші Світового банку планує витратити МОЗ

35 мільйонів доларів міністерство виділить на боротьбу з COVID-19 в Україні. Про це очільник відомства Максим Степанов розповів під час брифінгу МОЗ. 20 мільйонів витратять на закупівлю необхідних матеріалів та обладнання для подолання коронавірусу. Ще 15 мільйонів – для додаткового фінансування медичних закладів, які беруть участь у виявленні та лікуванні випадків COVID-19.

Іншу частину коштів буде використано на закупівлю сучасного обладнання для відділень екстреної (невідкладної) медичної допомоги та посилення спроможності лікарень надавати якісну допомогу при інсультах в регіонах України, а також на інші заходи в рамках впровадження реформи системи охорони здоров’я та зміцнення потенціалу Національної служби охорони здоров’я України.

Також Степанов зауважив, що Україна закупить 838 апаратів штучної вентиляції легень за кошти кредиту Європейського інвестиційного банку.