В ході одного з найбільших досліджень цього питання експерти Центрів з контролю і профілактиці захворювань США зібрали інформацію про 35 000 вагітних, які пройшли через вакцинацію.

Також на тему: Вакцинація вагітних проти коронавірусу: яка користь для плоду

Moderna і Pfizer безпечні для вагітних

Всі вони отримували ін'єкції препаратів від компанії Moderna або Pfizer на основі мРНК.

Після аналізу даних виявилося, що частота викиднів, мертвонароджень, ускладнень, родових дефектів і передчасних пологів серед вакцинованих жінок була точно такою ж, як і серед тих, хто ці щеплення не проводив.

Жодна з майбутніх мам, які отримали щеплення від Johnson & Johnson, у сферу уваги дослідників не потрапила. На цю мить ці ін'єкції вагітним не проводяться.

Прийняли рішення взяти паузу для того, щоб досліджувати кілька рідкісних випадків тромбозів. Американська Асоціація репродуктивної медицини у вівторок закликала прискорити темпи вакцинації серед вагітних, ця рекомендація була заснована на великому обсязі проаналізованої інформації.

Вакцинація вагітних проти коронавірусу в Україні

Джерело: МОЗ

  • вакцинацію вагітних рекомендують відтермінувати до часу після вирішення вагітності;
  • якщо вагітність настала в період після отримання першої дози вакцини, введення другої дози рекомендують відтермінувати до часу після завершення вагітності;
  • вакцинація вагітних медичних працівників, які віднесені до пріоритетної групи щодо проведення щеплень проти COVID-19, може бути проведена зважаючи на співвідношення ризику – користь, а саме переважання користі від вакцинації та високим ризиком для інфікування та важкого перебігу COVID-19 у вагітних;
  • жінки, які вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень.