Такі рекомендації Міністерству охорони здоров'я України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ), повідомили у Кабінеті міністрів України.

До теми Препарат AstraZeneca для другої ін'єкції вакцинованим надійде з Південної Кореї, – МОЗ

Вакцини не є взаємозамінними

Вакцина AstraZeneca виробництва Інституту сироватки крові Індії (Covishield) та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення, не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними, – пояснили в НТГЕІ.

Водночас експерти попереджають, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними.

Вакцинацію повинні проводити одним типом вакцин

Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer або інактивованою вакциною Sinovac – щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення.

Водночас Німецька комісія з питань вакцинації STIKO рекомендувала людям у віці до 60 років, які отримали перше щеплення вакциною від AstraZeneca, друге щеплення робити іншим препаратом.

Рекомедації Максима Степанова

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов у інтерв'ю виданню Obozrevatel підкреслив, що люди, які вже отримали першу дозу AstraZeneca і вдруге вакцинуватимуться цим препаратом. Його виробляють в Китаї, Європі, Індії, Південній Кореї та Таїланді, однак місце виробництва значення не має.

Усім, хто отримав перше щеплення AstraZeneca, друге буде зроблено вчасно. Те ж саме щодо вакцини Sinovac,
– запевнив Степанов.

Які вакцини наявні в Україні

  • Наразі вакцинація в країні триває препаратом Covishield – усі 500 тисяч доз із першої поставки вакцини Covishield використовуватимуться лише для першого щеплення.
  • В Україну також вже прибула й партія вакцини CoronaVac, але наразі її ще не використовують. Все через те, що немає потрібних документів від компанії, яка займалась поставкою.
  • Україна очікує на поставку 117 тисяч доз Pfizer у рамках програми COVAX до 15 квітня. Крім того, Віктор Ляшко повідомив про додатковий мільйон вакцин Pfizer до червня 2021 року.


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу