Як відомо, МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відповідно, щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатись не раніше ніж в середині травня для осіб, які були щеплені в Україні першими.

До теми Не шукайте COVID-19 на свою голову – вакцинуйте себе та близьких

МОЗ гарантує, що вакцина для другого щеплення всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості та доступною,
– йдеться в повідомленні.

Що відомо про нову поставку

Україна очікує у квітні на отримання у межах глобальної ініціативи COVAX 360 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї.

Нагадаємо, уряд Індії тимчасово призупинив експорт вакцини AstraZeneca/Covishield, щоб задовольнити внутрішній попит.

Головне про вакцинацію в Україні

  • Від учора щеплення проти коронавірусу отримали 1 258 людей. Від початку вакцинальної кампанії вакцинували 291 824 людини, з них отримали 1 дозу – 291 822 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 2 особи.
  • Наразі вакцинація в країні триває препаратом Covishield – усі 500 тисяч доз із першої поставки вакцини Covishield використовуватимуться лише для першого щеплення.
  • В Україну також вже прибула й партія вакцини CoronaVac, але наразі її ще не використовують. Все через те, що немає потрібних документів від компанії, яка займалась поставкою.
  • 2 квітня Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО щодо плану вакцинації проти COVID-19. Згідно з ним, до кінця 2021 року щеплення в Україні отримає більшість дорослого населення.