Для другої дози обрати інший препарат

Водночас в оновлених рекомендаціях STIKO йдеться, що для таких пацієнтів замість AstraZeneca варто зробити 2 щеплення вакциною на основі технології мРНК (із затверджених у ЄС, це BioNTech/Pfizer і Moderna) через 12 тижнів після першого щеплення.

До теми Немає зв'язку між тромбами і вакцинацією AstraZeneca: висновок ЕМА

Потрібні додаткові дослідження

Керівник комітету Томас Мертенс зазначив, що дані з експериментів на тваринах показують, що імунна реакція після другої дози, зробленої іншою вакциною, така сама.

Все ще потрібно науково довести, наскільки гарним є захист у такому випадку для людей. Сподіваюся, дані скоро будуть доступними,
– зауважив Томас Мертенс.

На його думку, такий варіант більш безпечний, ніж друга доза вакцини AstraZeneca.

До слова, Англо-шведська компанія AstraZeneca дала своїй COVID-вакцині іншу назву. Тепер вона не "Вакцина COVID-19 AstraZeneca", а Vaxzevria.

Vaxzevria – головне про препарат
  • В основі препарату – ослаблена версія вірусу застуди (аденовірусу) шимпанзе. Його модифікували таким чином, щоб він був схожий на SARS-CoV-2, але від нього не можна було захворіти.
  • Вакцина стимулює імунну систему виробляти антитіла і налаштовує її для атаки коронавірусного збудника у випадку інфікування SARS-CoV-2.
  • Середня ефективність препарату становить 76% проти симптоматичних випадків COVID-19 та близько 100% проти важкої форми хвороби.


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу